UNIVERSITATEA din ORADEA

Facultatea de MEDICINĂ și FARMACIE

 

Membrii Consiliului Facultăţii de Medicină şi Farmacie
1. Prof.univ.dr. Maghiar Marius-Adrian – Decan - Membru titular
2. Prof.univ.dr. Bodog Florian-Dorel – Prodecan - Membru titular
3. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – Prodecan - Membru titular
4. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela - Prodecan - Membru titular
5. Prof.univ.dr. Brisc Ciprian-Marcel-Ioan – Director Departament - Membru titular
6. Prof.univ.dr. Lazăr Liviu –Director Departament - Membru titular
7. Prof.univ.dr. Vicaş Laura-Grațiela – Director Departament - Membru titular
8. Prof.univ.dr. Zaha Dana-Carmen - Director Departament - Membru titular
9. Conf.univ.dr. Hozan Călin-Tudor – Director Departament - Membru titular
10. Prof.univ.dr. Bungău Simona-Gabriela – Membru titular
11. Prof.univ.dr. Rațiu Cristian - Membru titular
12. Conf.univ.dr. Andronie-Cioara Felicia-Liana – Membru titular
13. Conf.univ.dr. Burtă Ovidiu-Petru – Membru titular
14. Conf.univ.dr. Rahotă Daniela - Membru titular
15. Șef lucr.dr. Davidescu Butar Lavinia - Membru titular
16. Şef lucr.dr. Feder Bogdan – Membru titular
17. Şef lucr.dr. Vîlceanu Narcis-Alexandru – Membru titular
18. Student M/VI Pop Alex Caleb – Membru titular
19. Student M/VI Bouit Yasmina-Aicha – Membru titular
20. Student ME/IV Păun Clara Elena – Membru titular
21. Student MD/VI Grigore Cristian – Membru titular
22. Student F/IV Hava Lidia-Maria – Membru titular
23. Prof.univ.dr. Frățilă Ovidiu-Cristian - Director Departament - Membru invitat
24. Prof.univ.dr. Pop Ovidiu-Laurean - Director Departament - Membru invitat
25. Conf.univ.dr. Iurcov Raluca-Cristiana-Ortensia - Director Departament - Membru invitat



COMISII FMF AN UNIVERSITAR 2022/2023

COMISIA DE CALITATE FMF:
1. Conf.univ.dr. Suciu Nicoleta-Ramona – responsabil comisie
2. Prof. univ.dr. Pallag Annamaria
3. Prof. univ.dr. Vicaș Laura-Grațiela
4. Prof. univ.dr. Zaha Dana-Carmen
5. Conf.univ.dr. Scrobota Ioana
6. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela
7. Conf.univ.dr. Andronie-Cioara Felicia-Liana
8. Conf.univ.dr. Iurcov Raluca-Cristina-Ortensia
9. Conf.univ.dr. Judea-Pusta Claudia
10. Conf.univ.dr. Sava Cristian-Nicolae
11. Conf.univ.dr. Cseppento-Nistor Carmen
12. Sef lucr.dr. Beiușanu Corina
13. Asist.univ.dr. Vereș Monica
14. Angajator Ministerul Sănătăţii Ec. ing. Cocoş Adrian
15. Student Cîmpan Patricia

COMISIA DE ÎNVĂŢĂMÂNT:
1. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Maghiar Marius-Adrian
3. Prof.univ.dr. Bodog Florian-Dorel
4. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria
5. Prof.univ.dr. Vicaș Laura-Grațiela
6. Prof.univ.dr. Lazăr Liviu
7. Prof.univ.dr. Brisc Ciprian-Marcel-Ioan
8. Conf.univ.dr. Sava Cristian-Nicolae
9. Conf.univ.dr. Iurcov Raluca-Cristina-Ortensia
10. Conf.univ.dr. Venter Alina-Cristiana
11. Conf.univ.dr. Andronie-Cioara Felicia-Liana
12. Student Păun Clara Elena

COMISIA SOCIALĂ:
1. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Mureşan Mariana-Eugenia
3. Conf.univ.dr. Suciu Nicoleta-Ramona
4. Conf.univ.dr. Iurcov Raluca-Cristina-Ortensia
5. Student Grigore Cristian

COMISIA DE BUGET-FINANTE:
1. Prof.univ.dr. Maghiar Marius-Adrian – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Daina Lucia-Georgeta
3. Șef lucr.dr. Șandor Mircea-Ioan
4. Student Hava Lidia-Maria

COMISIA DE CERCETARE:
1. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Maghiar Marius-Adrian
3. Prof.univ.dr. Jurca Tunde
4. Prof.univ.dr. Marian Eleonora
5. Prof.univ.dr. Mureșan Mariana-Eugenia
6. Prof.univ.dr Mohan Aurel-George
7. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela
8. Asist.univ.dr. Dejeu George
9. Student Păun Clara-Elena

COMISIA DE ETICĂ A CERCETĂRII:
1. Șef lucr.dr. Gîtea Dana – responsabil comisie
2. Conf.univ.dr. Scrobotă Ioana
3. Șef lucr.dr. Chirilă Mihaela

COMISIA DE RELAŢII INTERNATIONALE ŞI IMAGINE:
1. Prof.univ.dr. Bodog Florian-Dorel – responsabil comisie
2. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela
3. Prof.univ.dr. Jurca Tunde
4. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria
5. Student Bouit Yasmina Aicha

COMISIA DE PROGRAME ANALITICE:
1. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Bănică Florin
3. Prof.univ.dr. Zaha Dana-Carmen
4. Conf.univ.dr. Scrobotă Ioana
5. Conf.univ.dr. Andronie-Cioara Felicia-Liana
6. Conf.univ.dr. Nistor-Cseppento Carmen
7. Conf.univ.dr.Venter Alina-Cristiana
8. Șef.lucr.dr. Andreescu Gineta
9. Student Hava Lidia Maria

COMISIA DE SPECIALITATE PENTRU RECUNOAŞTEREA ŞI ECHIVALAREA PERIOADELOR DE STUDII ÎN DOMENIUL SĂNĂTATE:
1. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Bănică Florin
3. Conf.univ.dr. Scrobotă Ioana
4. Conf.univ.dr. Iurcov Raluca-Cristina-Ortensia
5. Șef lucr.dr. Vîlceanu Narcis-Alexandru
6. Secretar șef facultate Șuta Luminița-Anda

COMISIA DE CAZARE ÎN CĂMINELE STUDENȚEȘTI:
1. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – responsabil comisie
2. Secretar şef facultate Şuta Luminiţa-Anda
3. Student Bota Ștefania
4. Student Prada Alexandra

COMISIA DE ACORDARE A BURSELOR:
1. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – responsabil comisie
2. Secretar şef facultate Şuta Luminiţa-Anda
3. Student Puie Bianca-Cristina
4. Student Domocoș Diana
5. Student Borșa Iulia
6. Student Grigore Cristian
7. Student Bota Ștefania

COMISIA DE REPARTIZARE A LOCURILOR ÎN TABERE STUDENȚEȘTI:
1. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria – responsabil comisie
2. Secretar şef facultate Şuta Luminiţa-Anda
3. Student Puie Bianca-Cristina


COMISIA DE INTOCMIRE A ORARULUI:
Prof.univ.dr.Bănică Florin – responsabil comisie

Specializare

AN

Cadru didactic

 

 

MEDICINĂ  și

MEDICINĂ LIMBA ENGLEZĂ

 

M + ME

I + II

Dr. Hodișan-Marge Ramona 

Dr. Dorobanțu Ramona

M + ME

III + IV

Dr. Judea-Pusta Claudia

Dr. Vlad Andreea

M + ME

V + VI

Dr. Iuhas Alin

Dr. Horgos Maur

MEDICINĂ DENTARĂ

MD

I, II, III

Dr. Georgiana Cicalău Potra

MD

IV, V, VI

Dr. Abel Moca

MD

I - VI

Dr. Bianca Ioana Todor

FARMACIE

F

I - V

Farm.Dr. Florin Bănică

 

 

MEDICINĂ II

AMG

I, II

Dr. Marcu Florin

III, IV

Dr. Munteanu Mihai

BFR

I - III

Dr. Huple Veronica

RI

I - III

Dr. Venter Alina

ND

I - III

Farm. Burlou-Nagy Cristina

TD

I - III

Dr. Ciavoi Gabriela

MASTER

MSS

I - II

Dr. Daina Lucia

MAAL

I - II

Dr. Carmen Cseppento




COMISIA DE SPECIALITATE_ECHIVALARE STUDII PARȚIALE CRID:
1. Șef lucr.dr. Vîlceanu Alexandru-Narcis– responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria
3. Conf.univ.dr. Ciavoi Gabriela
4. Șef lucr.dr. Ciurtin Dan-Horia
5. Secretar șef facultate Șuta Luminița-Anda

COMISIA DE SELECȚIE PENTRU MOBILITĂȚI DE PREDARE (Erasmus STA):
1. Prof.univ.dr. Vaida Ligia-Luminița - responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria
3. Prof.univ.dr. Pop Ovidiu-Laurean
4. Conf.univ.dr. Dobjanschi Luciana
5. Conf.univ.dr. Nemeth Sebastian

COMISIA DE SELECȚIE ȘI ECHIVALARE PENTRU MOBILITĂȚI DE STUDIU (Erasmus SMS):
1. Șef lucr.dr. Șandor Mircea-Ioan - responsabil comisie
2. Conf.univ.dr. Scrobotă Ioana
3. Conf.univ.dr. Nemeth Sebastian
4. Șef lucr.dr. Domuța Maria
5. Asist.univ.dr. Fritea Luminița

COMISIA DE SELECȚIE ȘI ECHIVALARE PENTRU MOBILITĂȚI DE PLASAMENT STUDENȚI (Erasmus SMP):
1. Șef lucr.dr. Șandor Mircea-Ioan - responsabil comisie
2. Conf.univ.dr. Scrobotă Ioana
3. Conf.univ.dr. Nemeth Sebastian
4. Șef lucr.dr. Domuța Maria
5. Asist.univ.dr. Fritea Luminița

COMISIA DE SELECȚIE PENTRU MOBILITĂȚI DE FORMARE A PERSONALULUI (Erasmus STT):
1. Prof.univ.dr. Vaida Ligia-Luminița - responsabil comisie
2. Prof.univ.dr. Pallag Annamaria
3. Prof.univ.dr. Pop Ovidiu-Laurean
4. Conf.univ.dr. Dobjanschi Luciana
5. Conf.univ.dr. Nemeth Sebastian